• Hızlı Erişim
 • Duyurular
 • Duyurular

  Dergimizin Eylül sayısı yayımlanmıştır.

   

  TR DIZIN 2020 Etik Kriterleri  kapsamında, dergimize 2020 yılında gönderilen ve gönderilecek olan yayınlar için Etik Kurul Belgesi zorunlu olacaktır. Bu kapsamda etik kurul izni gerektiren çalışmalar için makalenin yöntem bölümünde ilgili Etik Kurul Onayı ile ilgili bilgilerin (kurul-tarih-sayı) yer verilmesi gerekecektir. Bu nedenle dergimize makale gönderimi yapacak olan aday yazarlarımızın ilgili kriteri göz önünde bulundurarak makalelerini düzenlemeleri önemle rica olunur.

   

   

   


  Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


  Creative Commons Lisansı
  Bu eser Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.

Abstract


Xx. Yüzyılın Başlangıcında Tiflis'te Müslüman Kızların Eğitim Sorununa Genel Bakış
XIX yüzyılın sonlarında Azerbaycan'da Müslüman kızların eğitimi için başlamış mücadelenin dalgaları XX yüzyılın başlarında Tiflis'i de sardı. Bu dönemde kızların maariflenmesinin büyük önemini anlayan Tiflis'in Müslüman aydınları Rusya çarının Kafkasya'daki canişinliyine Müslüman kızlar için ayrıca eğitim kurumlarının açılmasına dair başvurular ediyorlar. Kendi eğitim hakları için mücadeleye şehrin Müslüman kadınları da koşulurlar. Ancak Çarlık hükümeti bu sorunun çözümü için hiçbir adım atmak niyetinde olmuyor.

Keywords
Eğitim, TiflisAdres :Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Görükle Kampüsü Nilüfer/BURSA
Telefon :+90224 294 18 85 Faks :
Eposta :tekedergisi@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri